Probiotické smoothie

probioticke smoothie kefir

Jeden 3 decová porcia kefíru prináša až asi 20 % odporúčanej dennej potreby vápnika, rovnako ako množstvo vitamínu B12, biotínu a fosforu spolu s super dávkou 10,5 gramov bielkovín. Probiotiká v kefíre môžu tiež pomôcť normalizovať tráviace ťažkosti. Kefír je vhodný aj pre ľudí, ktorí trpia intoleranciu na laktózu. Skúste tento jednoduchý recept na probiotické smoothie v slanom alebo sladkom variante.

Recept na probiotické smoothie

Toto probiotické smoothie chuťou pripomína pikantné Lassi (tradičný indický jogurtový nápoj). Nielenže budete ťažiť z výhod užitočných kmeňov baktérií a kvasiniek, ale kefír má tiež dostatok vápnika, bielkovín a vitamínu D. Uhorka je veľmi hydratačná plná lignanov a flavonoidov, ktoré majú protizápalové účinky. Najvhodnejšie je piť toto smoothie medzi jedlami ako desiatu.

Ingrediencie:

• 2 šálky bio nesladeného kefíru (najlepšie chladený)
• 1 šálka nasekanej uhorky (ak je voskovaná, tak ju treba ošúpať)
• 1/4 šálky čerstvého koriandru alebo mäty
• šťava z polovice citróna
• 1/4 až 1/2 lyžičky mletej rasce
• štipka kvalitnej soli

Postup:

Umiestnite všetko do mixéra a vymixujte do hladka. Ihneď vypite.

Sladký variant – vynechajte rascu a koriender, pridajte mätu, cukor alebo med podľa chuti. Namiesto uhorky použite mango, broskyňu alebo bobuľové ovocie.

Napíšte ako prvý ...

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*