Čo je eubiotikum?

hylak forte travenie

Probiotiká si našli v priebehu doby efekt v prevencii a liečbe chorôb a chorobných stavov, pri ktorých je možné predpokladať príčinu v dysmikróbii, či už na podklade genetických dispozícií, zlých diétnych návykov, medikamentóznej liečby či infekčných ochorení. Ale viete, čo je eubiotikum? Ak nie, prečítajte si v článku.

Čo je eubiotikum?

Antibiotiká rozdeľujeme na selektívne a širokospektrálne, podľa šírky spektra baktérií, na ktoré pôsobia (selektívne iba na veľmi úzke spektrum baktérií, širokospektrálne hubia veľké množstvo bakteriálnych kmeňov, veľmi často tiež baktérie prospešné hostiteľskému organizmu).
Ako eubiotikum označujeme látku, ktorá hubí patogénne baktérie, ale zároveň pritom nepôsobí na baktérie, ktoré sú pre hostiteľa prospešné.
Spomenieme aj prebiotikum, čo je látka, ktorá slúži ako substrát pre bakteriálnu flóru, ktorá pôsobí prospešne pre hostiteľa (či už ide o baktérie vlastné alebo probiotiká prijímané stravou), patria sem polysacharidy (rezistentný škrob, vláknina), symbiotikum (kombinácia probiotiká a prebiotiká v jednom preparáte).

Haylak Forte

Zástupcom eubiotík je napríklad Hylak Forte v kvapkách, ktorý je obľúbenou prvou pomocou pri tráviacich ťažkostiach. Dá sa kúpiť v lekárni bez lekárskeho predpisu a dobre ho tolerujú aj deti a tehotné ženy.

eubiotikum hylak forte

Pozor pri užívaní Hylaku by si mali dávať ľudia, ktorí sú intolerantní na laktózu, pretože Hylak Forte ju obsahuje. Takže sa vám môže stať, že si jeho podávaním nepomáhate, ale práve naopak.

Bezzarodkovy vodny substrat produktov metabolizmu halyk forte

 

Kedy treba eubiotikum užívať?

Všeobecne platí, že eubiotiká môžu pomôcť vždy, keď vaše telo sužuje hnačka zapríčinená napríklad nevhodnou diétou, alergickou reakciou, otravou alebo rôznymi infekčnými ochoreniami.

Napíšte ako prvý ...

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*