Čokoládové kefírové mlieko

cokoladovy kefir

Kyslomliečne výrobky by mali byť súčasťou každodennej pestrej stravy, nielen pre ich lahodnú chuť, ale pre blahodarné pôsobenie na organizmus, preto ktorý ho odporúčajú aj odborníci. Skúste domáce čokoládové kefírové mlieko, ktoré je jednoduché na prípravu a vynikajúco chutí.

Kyslomliečne výrobky sa vyrábajú z rôznych druhov mlieka pôsobením špeciálnych baktérii. Podľa druhu použitých mikroorganizmov je výsledkom acidofilné mlieko, jogurt, kefír, či kyslé mlieko. Pri výrobe kyslomliečnych výrobkov sa v procese fermentácie skvasuje mliečny cukor – laktóza. Vďaka jej zníženému obsahu kyslomliečne výrobky môžu konzumovať aj ľudia s intoleranciou laktózy. Ak máte vysoký cholesterol, problémy s črevami a potrebujete posilniť imunitu, pite pravidelne kefír. Pravidelná konzumácia kefíru významne znižuje riziko vzniku rakoviny hrubého čreva. Pre deti, ktorým nechutí obyčajné mlieko, je kefír plnohodnotnou a rovnocennou náhradou pre doplnenie potrebných živín.

Čokoládové kefírové mlieko

Ingrediencie:

4 dcl domáceho kefíru
2 lyžičky kvalitného kakaového prášku
2 lyžice kvalitného medu

domaci cokoladovy kefir

Postup: Hotové kefírové mlieko nalejeme do pohára, pridáme kakaový prášok a med. Dôkladne premiešame.

TIP: Na trhu sú rôzne zmesi, ktoré sa rozmiešavajú vo vode, ovocných alebo zeleninových šťavách a v mlieku. Do kefíru sa hodia najmä tie s príchuťou ovocia, škorice alebo kakaa. Vyskúšať môžete napríklad prášok pre podporu činnosti srdca CocoCardio s kakaom, mletou červenou repou a kvetom ibišteka. Vynikajúce.

Cococardio Madrelabs

Napíšte ako prvý ...

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*