Domáci kefír z nízkotučného mlieka

nizkotucne mlieko na kefir

Dá sa urobiť domáci kefír z nízkotučného mlieka? Na výrobu domáceho kefíru máte na výber rôzne druhy mlieka: plnotučné (4 % -3,5 %), so zníženým obsahom tuku (2 %), s nízkym obsahom tuku (1,5 %) alebo bez tuku – odtučnené mlieko (0,5 %). Použitím konkrétneho druhu kravského mlieka dosiahnete veľmi odlišný výsledný kefír.

Úloha mliečneho tuku pri výrobe kefíru

Všetky chutné potraviny obsahujú aspoň trochu tuku: steak s trochou marinády, zelenina na olivovom oleji alebo chleba s maslom. Tuk nielen zlepšuje chuť, ale pridáva sa sýtosti. Pečené zemiaky s maslom vás vždy lepšie zasýtia než suchý varený zemiak, a pocit sýtosti vydrží dlhšie. dlhšie.
Pokiaľ ide o domácu výrobu kefíru, tuk opäť výrazne zlepšuje jeho chuť. Plnotučný kefír alebo jogurt je všeobecne menej kyslý, chutnejší a lepšie chutí aj bez pridaných sladidiel ako jeho nízkotučné náprotivky.

Plnotučné mliečne výrobky majú lepšiu štruktúru. Porovnajte štruktúru kyslej smotany s nízkotučným jogurtom. Smotana je šťavnatá, hustá a hladká. Odtučnený jogurt (najmä aj sú vynechané plnivá a stabilizátory) býva zrnitý a riedky. Práve molekuly tuku v mliečnych výrobkoch spôsobujú hladkosť a krémovitosť.

Pri výbere, ktorý typ mlieka použijete pre výrobu domáceho kefíru, je dobré si uvedomiť, že obsah tuku hrá dôležitú úlohu v konečnom produkte a ovplyvňuje jeho chuť a textúru.

Napíšte ako prvý ...

Pridaj komentár

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

*
*